Back to Question Center
0

The Fate of Stub artiklid Wiki - Semalt vastus

1 answers:

Wikipedia on kõige olulisem hoidla, mis pakub tasuta juurdepääsu kõikidele kvaliteetsetele kasutajatele kogu maailmas. Wiki hõlmab mitmeid akadeemilisi teemasid ja poliitilisi ideoloogiaid. Hiljuti said Wiki toimetajad ja vabatahtlikud Wikipedia veebisaidil kolmeliini pikkade artiklite kustutamiseks olulist rahutust.

Julia Vashneva, Semalt klienditeeninduse juht, ütleb, et artikkel verevalgu "Hemovanadin" kohta on olnud arutelu teema pärast seda, kui mõned toimetajad käivitasid Wikipediasse artikli eemaldamise ettepaneku. Andrea Jamesi sõnul on artikkel siiski veebisaidil taastatud. "Hemovanadin" on hästi varustatud teaduslik artikkel, mis on ülioluline teadlastele ja õpilastele - decorazioni con elastici.

Andrea James märkis, et "Hemovanadini" artikkel seisab silmitsi Wiki äärmuslikule versioonile, mida nimetatakse "deletionismiks". Vikipeedias väärtusliku teabe kõrvaldamine on märkimisväärne oht haridussektorile, mis kasutab Wiki peamiseks allikaks. Üle 14 aasta jooksul on Wikipedia teadmiste omandamiseks igakülgselt külastajaid pakkuvatel klientidel teabe andnud.

Kuidas Wikipedia töötab

Deletionismi on keeruline ideoloogia, mida saab mõista ainult siis, kui Wiki töötab ja järgib raamistikku. Wikipedia juhib kogukond, mis koosneb vabatahtlikest ja toimetajatest, kes kehtestavad Wikipedia kasutamise eeskirjad ja suunised. Redaktorid genereerivad ja redigeerivad Wikis olevaid teaduslikke artikleid .

Et lisada Wikipediasse, peab ideoloogia vastama kehtestatud standarditele ja eeskirjadele. Kuid kriteeriumid varieeruvad sõltuvalt teemale. Näiteks akadeemiliste ringkondade jaoks on silmapaistvuse standardid ilmsed. Teistes sektorites muutub artiklite redigeerimine ja kustutamine sõltuvalt toimetajate arusaamast, mis oli "Hemovanadiini" artikli puhul.

Wikipedia põhineb sellel, et vabatahtlikud mõistavad oma poliitikat ja juhiseid. Siiski tõlgendavad erinevad vabatahtlikud poliitikat erinevalt, stsenaariumi, mis viib deletionismini. Redaktorid on pühendunud ja pühendunud töötajad saidi heaolu nimel. Kuid inimesed teevad vigu, nii saavad ka Wikipedid.

Hemovanadiin on näide artiklist, mis sisaldus Wikipedias ainult arendada ja redigeerida hiljem. Siiski tuleks standardeid pidada silmas pidades, et piirata teaduslike elementide üleslaadimist, mis ei vasta standarditele. Uute artiklite loomisega võrreldes on materjalide kustutamine palju mugavam. Uute redaktorite loodud stub-artiklite kustutamine võib olla veidi heidutav, eriti siis, kui deletionism tekib ja redaktorid ei saa selgitust selle kohta, miks nende artiklid Wikiist eemaldati.

Palju arvukaid artikleid sõltub mikroosakondadest. Teatud sektsiooni liiga palju muudatusi muudab teksti originaalkonteksti. Praegu on toimetajad teinud oma panuse, pidades meeles, et lihtsalt sellepärast, et artiklil on kontrollitavad allikad, ei vasta see automaatselt märgatavuse standarditele. Siin on näpunäiteid selle kohta, kuidas vältida kustutamist, et kustutada artikleid artikleid .

  • Artiklite sorteerimine olenevalt teemadest
  • Parandamine ja märgistamine poste artiklid laiendamiseks
  • Erinevate värvide kasutuselevõtt linkide märkimiseks, mis viivad stub artiklitele

Teoreetiliselt on kasuliku teabe lisamine artiklitest vähegi palju parem kui kogu artikli kustutamine kogu Wikiist. Artikli stiil on samuti oluline. Ekstsentratsioonielemendid, mis ei vasta entsüklopeediliste artiklite stiilile, on oht, et need kustutatakse.

November 29, 2017