Back to Question Center
0

Semalt: kuidas toime tulla Facebooki kelmusega, milles väidetakse, et teie konto keelatakse

1 answers:

Michael Brown, Semalt kliendihalduri juht, hoiatab kõiki Interneti-kasutajaid, et on olemas teatud tüüpi õngepüük, mida häkkerid kasutavad Facebooki kasutajate sihtimiseks. Teatis on tavaliselt postituse kujul, mis näitab, et praegune Facebooki konto on keelatud. Põhjuseks on see, et kasutaja salvestab oma kontol võltsitud nime, postitab oma ajakavas solvavat sisu või muid probleeme, mida teised Facebooki kasutajad võisid teatada - zügeln winterthur. Sellest hoolimata ütleb kasutaja, et ei muretse, kuna see võib aidata seda probleemi lahendada. Seejärel pakuvad nad linki, millele nad siis klõpsavad, mis väidetavalt kinnitab nende konto legitiimsust.

Andmepüük on häkkerite tegevus, kus nad varjata end kui tegelikku üksust, et kasutajaid oma isiklike andmete edastamiseks petta. Ülaltoodud juhul viitavad häkkerid Facebookis turvameetmele. Tundub, et sõnum on pärit neist ja tal on Facebooki meeskonna pitser, et see näeks välja, nagu ettevõte sellele alla kirjutas.

Sõnumil on kõik andmepüügimeetodid. Sõnumi kujundus on meelitada kasutajaid, kes ei tea, klõpsata lingil ja seejärel avaldada oma Facebooki üksikasjad. Kõige täpsemalt soovitud andmed on konto sisselogimise andmed koos sellega kaasas oleva parooliga..Kui klõpsate lingil, suunatakse see lehele, mis sarnaneb Facebooki sarnasele lehele, ja küsib seejärel e-posti ja parooli. Kui inimene sisestab need andmed, kuvatakse hüpikaken, mis näitab, et nad on kontot edukalt kinnitanud ja probleemi lahendanud. Sellest tulenevalt laadib leht uuesti ja seejärel viib kasutaja tagasi originaali ja reaalse Facebooki lehele.

Probleem algab pärast seda, kui see teave on andmepüügimeetodeid kätte saanud. Nad võivad seda kasutada kasutaja lukustamiseks oma kontolt ja teisendama selle saamiseks allikaks, kust rämpsposti ja kelmuse sõnumid levitatakse teistele kasutajatele. Kuna sõnumid kannavad omaniku nime, ei võta sõnumi adressaadid e-kirja kahjulikku. Samuti võivad nad valida konto nime muutmiseks "Facebook Security" ja seejärel saata sarnased sõnumid kontaktiloendis olevatele inimestele. Ilmub juba ametlik Facebook leht, miks need kurjategijad peavad oma nime struktuuridega looma. Nad teevad seda oma nime lisades kummalisi tähemärke. Kuna kasutajad võivad ka ise oma e-kirju ja paroole välja anda, võivad andmepüügimeeskondad lisada need oma rämpsposti ja kelmuse kampaaniate arsenalile.

Sama häkkerid võivad kasutada võltsitud lehti, et postitada "konto keelatud" sõnumeid avalike kommentaaride lehel. Kui nad seda teevad, saab originaalautor teate, mis võib tunduda, et see on Facebook Security'i meeskonnast pärit .

On oluline, et kasutajad võtaksid teadmiseks postitused, sõnumid ja e-kirjad inimestelt, kes väidavad end olevat Facebooki tugiteenuse meeskonna osaks, eriti kui nad nõuavad, et nende pakutav link aitaks lahendada teatud probleemi. Sõnumil on ebatavaline grammatika, imelik tähtede, lingid ja manused. Kui keegi on oma kontoga probleeme ettevaatlik, peaksid nad URL-i sisestama brauseri aadressiribale või ettevõtte rakenduse kaudu. Kontoga seotud probleemid peaksid ilmuma sisselogimisel.

November 28, 2017