Back to Question Center
0

Semalt juhend, mis aitab CryptoLocker Ransomware ära hoida

1 answers:

Arvutiinfektsioonide CryptoLockeri võimalus on muutunud tavapärase arvutikasutaja jaoks reaalsuseks. See seletab Microsofti Windowsi kasutajate veebipõhiste päringute levikut seoses selliste nakkuste eest kaitsmise ja taastumisega.

Ivan Konovalov, ekspert Semalt digitaalteenustest, tutvustab siin mõningaid kasulikke ennetusmeetmeid, et seda ransomäärt vältida - banco central chile valor dolar observado.

Kõigepealt on CryptoLocker muutunud üldiseks rünnakuteks ründetarkvara tüvele, mis krüpteerib kõik arvutisüsteemis olevad kasutajafailid, kuni on tasutud rentimise tasu. Tänapäeval on see levinud tarkvara teinud tuhandeid ettevõtteid ja üksikisikuid kogu maailmas, et kastuda miljoneid dollareid lunaraha eest. Turvalisuse eksperdid leiavad, et ransomaterjal levib rämpspostiga kaasnevate rämpsposti või seaduslike e-kirjade kaudu. See ka tungib läbi häkkinud veebisaitide, mida aitavad kaasa veebibrauseritega aegunud pistikprogrammide kasutamine. Kuigi selle ransomaterjali eemaldamine ei pruugi olla keerukas protsess, krüpteerib see automaatselt kõik arvutisüsteemis olevad isiklikud failid ja muudab nende praktiliselt võimatuks juurdepääsuks kuni rentimise maksmiseni Bitcoini valuuta kujul.

Kuigi ransomaterjal tundub olevat uus tehnoloogia, on selle inkarnatsioonid olnud juba aastaid olnud väikese intensiivsuse ja rakendusega. Traditsiooniliselt peavad arvutikasutajad alati oma failid varundama, et leevendada andmekaotust pahatahtliku tarkvara ja viiruste eest..Kuid CryptoLocker töötab niisuguse julmusega, see krüpteerib ka varundageerid ja kohtvõrgu arvutid, kui kõik on füüsiliselt ühendatud. Nakatumise korral võtab pahavara süsteemi ja failide krüpteerimist läbi tundide ja isegi päevade arvu ning arvutisüsteemil ei pruugi ilmneda otsene rünnak. Kui krüptimine on lõpule jõudnud, on troojal pop-up dial-kast, mis sisaldab lühisõnumit ja taimerit, milles nõutakse arvutisüsteemiomanikku ja nüüd kannatanu maksma lunastamist ettenähtud tähtaja jooksul.

Õnneks on meil nüüd CryptoLockeri ennetuskomplektid, mis on tasuta süsteemihalduritele ja tavalistele kodukasutajatele. Komplekt sisaldab tõhusat ja terviklikku eeskirjade ja juhiste kogumit pahavara nakkuste blokeerimiseks domeeni kaudu. Alternatiivina on John Shaw of Foolish IT välja töötanud CryptoPrevent - utiliidi tööriista, mis on mõeldud Cryptolecki ennetuskomplekti rakendamiseks kodukasutaja tasandil. See on kaasaskantav versioon ja paigaldaja peaaegu iga kodus arvutisüsteemi. Siiski on see tööriist aeg-ajalt märgitud kahtlase tarkvarana anti-viiruse komplektide, nagu McAfee SiteAdvisor kaudu.

Igal pilvel on hõbedane vooder. Kogu selle kaose hulgas on pilvandmete salvestamise teenused kogenud äriplaani, kuna Cryptolocker surfas. Rohkem äriklientidele on praegu kaasatud pilveandmete salvestussüsteemid, sest nende lõplik andmeserver peaks CryptoLockeri nakatumise korral mõjutama nende süsteeme. Selle ransomare ohvrid võivad tõendada selle hävitamise ulatust, mida see ümbritseb, krüpteerides kõike selle pärast. Selle tehnoloogia tasemega on arvutite eksperdid ja kasutajad hämmingus, kuni küsimus järgmise ransomaterjali sarnasuse kohta.

Kokkuvõttes peavad arvutisüsteemide administraatorid ja tavalised kodukasutajad võtma kõik võimalikud, et kaitsta oma arvutit ransomaterjalist. Nad arenevad pidevalt, seega on vaja õppida, kuidas nad töötavad ja kohaneda nendega. Värskendage oma tulemüüri ja brauserit ning skannige oma e-kirju enne nende lugemist.

November 28, 2017