Back to Question Center
0

Semalt juhend: kuidas suhelda kogu teie rämpspostiga

1 answers:

Ting Ting. Sa just saatsid sõnumi. Panete ajaleht välja, kaevu oma pükste taskusse ja tõmmake oma mobiiltelefon välja. Arrgh - bioderm shampoo oro argan oil. Sa kummardad. Sa lugesid midagi sellist: "Real Rolex Watch, 30% Off". Kontrollisite saatja numbrit, lootes, et see on keegi, kellest teate, ja te mõistate, et te pole seda varem näinud. Teid on rämpspostatud.

Julia Vashneva, Semalt vanem klienditeeninduse juht, ütleb, et täna on nutitelefonid muutunud valimatu reklaamikampaaniate sihtmärgiks. Mõnikord võib saatja olla õigustatud äri (üks, keda te vabatahtlikult oma numbri andisite), kuid sageli on nad võltsitud numbrid, mis reklaamivad võltsitud tooteid ja / või pakkumisi. Võite arvata, et see on välja arenenud telemarketingi kampaania. Nad on tüütu, kuid võite neid hästi blokeerida.

Eeltingimused

Kui te arvasite, et rämpspost on lihtsalt ebamugavused, siis oleksite üllatunud, et see on ebaseaduslik. Föderaalne kaubanduskomisjon (FTC) väidab, et ebaseaduslik on saata soovimatult kaubanduslikku sõnumit mobiilsideseadmetele (kaasa arvatud pagersid ja mobiiltelefone), kui saaja ei vali selliseid sõnumeid. Nagu on, ei ole midagi valesti, kui organisatsioon, kellega suhtlete regulaarselt, palub teie luba sulle saata infomercials. Seadus vabastab mitteärilised sõnumid, nagu vaatlused ja poliitilised sõnumid.

Mida peaksite tegema, kui saadate pidevalt sõnumeid üksustest, millest te pole kunagi kuulnud? Noh, on hea võimalus, et nad rikuvad seadust. Samuti ei saa välistada. Kui teile saadetakse tekstsõnum, milles taotletakse teie PIN-koodi või parooli, siis on see pahatahtlik.

Blokeeri saatja number

See on vaieldamatult kõige lihtsam ja lihtsam viis rämpsposti vabanemiseks. Soovitud saatmisrakenduses blokeerige saatja. Huvitav, et saatja ei saa aru, et olete need blokeerinud. Android-seadmes klõpsake paremas ülanurgas kolme vertikaalset punkti. Valige "Inimesed ja valikud", seejärel "Blokeeri". IPhone'i asemel kolm punkti, seejärel lõpetage numbri blokeerimine.

Teatage oma teenusepakkujale

Sa võid olla rahul saatja blokeerimisega, aga föderaalne kaubanduskomisjon ei peaks seda silmas pidama, kui te täidate kodanikuülesannet: rikkumise teatamine. Sõltumata mobiilsideteenuse pakkujalt, olete volitatud hoidma rämpsposti eest vastutajat. Selliste juhtumite kohta teabe saamiseks leiate oma võrgust pühendatud erinumbri. Kui rämpsposti saatjatega võitlemiseks sattusid rohkem inimesi, nägiks maailmas vähem häirivaid rämpsposti .

Kaitske ennast

Võtame stsenaariumi, milles sa tahad teada saada, kes rämpsposti taga on. Kas see on teie aja väärtus? Ilmselt mitte. Võimalik, et te ei saa mingit vastust. Idee siin on lihtne. See ei ole hea mõte suhelda saatjaga. Teie parim lask oleks blokeerida ja / või teavitada vastavaid asutusi.

Sõna ettevaatlik. Ärge klõpsake tekstisõnumis olevaid linke. Lisaks sellele ei vasta ükski teie e-posti konto sisselogimise üksikasjade, krediitkaardi andmete või muu isikliku teabe taotlusele.

November 28, 2017