Back to Question Center
0

Semalt Expert määrab sammud Ransomware infektsioonide vältimiseks

1 answers:

Üks kõige ohtlikumaid asju arvutisüsteemi nakatamiseks on pahavara. Üks hea näide on CryptoLockeri pahavara, mis on juba mõnda aega olnud Interneti-kasutajate jaoks ebameeldiv. Kuni paar kuud tagasi ei olnud ekspertidel kindel lahendus ohu lõpetamiseks. Malware lukus üle poole miljoni inimese oma süsteemidest. Valitsus ja mõned turvatöötajad õnnestusid selle ohu neutraliseerimiseks ja võrgukasutajad saavad nüüd lihtsalt lõõgastuda. Valitsus tegi seda, et nad võtsid ära kõik arvutid, mida arvatakse olevat pahavara allikas - scivoli da giardino bambini baby. Hiljem töötas IT-firma välja vahend, mille nad avalikustaksid nende arvutitega nakatunud inimeste kasutamiseks. Selle peamine eesmärk oli kõigi tulemüüride dekrüpteerimine ja nende kaotatud failide taastamine.

Oliver King, Semalt digitaalteenuste juhtiv spetsialist, on arutanud mõningaid kaalukaid probleeme, mis aitavad teil vältida ohtlikke ransomare rünnakuid.

Siiski, nii palju kui veebikasutajate arvates on üks vähem probleeme, pole CryptoLocker eraldi olemas. Internetis on rämpspostiga sarnane pahavara, kus häkkerid jätkavad igapäevases äris rohkem arengut. Näiteks asus CryptoWalli võtmine CryptoWalli võtmise asemel. See on ransomaterjal, mis on olemas alates 2013. aasta novembrist. Sellest ajast alates on üle 625 000 arvutit, mis sisaldavad üle 5 aasta..25 miljardit faili on langenud ohvriks. Ransomware ei ole nii keeruline kui CryptoLocker infrastruktuuri ja lähtekoodi, kuid ei tee seda vähem ohtu.

Kui Cryptowall jõuab puhta arvuti sisenemiseni, skannib see kõik failid, seejärel krüpteerib seda RSA krüptimiseks. Kui süsteem jääb püsivalt süsteemi sisse, avaneb see märkmiku rakendus koos eristavate üksikasjadega selle kohta, kuidas omanik saab dekrüpteerimisteenust kasutada. Loomulikult hõlmab see protsess tasu teenuse eest. Kõigepealt algavad dekrüpteerimisprogrammid 500 USA dollarit ja tõusevad seitsme päeva jooksul kuni 1000 USA dollarini. Juhised näitavad, et ainsad aktsepteeritud tehingud on bikcoiinide kujul ja aadress iga muutunud nakatunud kasutajaga muudatuste tegemiseks.

Järgmised 9 sammu näitavad vahendit, mille abil saavad kasutajad ise kaitsta ransomäärist, näiteks CryptoLockker ja CryptoWall, kuna need mõlemad kuuluvad salajase ransomaterjalide perekonna kategooriasse.

  • Alati veenduge, et värskendaksite Internetti kasutatavat opsüsteemi ja turvatarkvara.
  • Kaitsta süsteemi andmeid, investeerides kaitsevahenditesse ja avariitaastetööriistadesse, näiteks Pavis Backup.
  • Ärge klõpsake teadmata isikute poolt saadetud e-posti manusena ja jälgige, kas need on tehtud, et need oleksid välja kujunenud õigete saatjate poolt.
  • Korrapäraselt salvestab olulise teabe ühendamata salvestusruumis.
  • Otsingumootorite pakutavad pilveteenused pakuvad suurt turvalisust ja kasutajatena tuleks kaaluda nende teabe edastamist neile.
  • Intsidentide vastuse ja vastupidavuse protokollid on olemas selleks, et aidata ettevõtetel süsteemi nakkusi jälgida.
  • Tarkvaraprogrammid nakkuse tekkimise tuvastamiseks. Kui programm tuvastab potentsiaalse ohu, konsulteerige viivitamatult IT-spetsialistiga
  • .
  • Ka korrapärased kontode ja võrguparoolide muudatused vähendavad nakatumise ohtu, kui üks eemaldab süsteemi võrgust.
  • Märkige või blokeerige kõik e-kirjade kaudu saadetud .exe-failid või kasutage rämpspostiga filtreerimissüsteemi.
November 28, 2017