Back to Question Center
0

Semalt Expert määrab ära viirustevastased nõuanded

1 answers:
->

Malware tähendab kõiki kahjuliku tarkvara vorme, mis sisenevad arvutisüsteemi sageli ilma omaniku teadmata. Viirused, reklaamvara ja nuhkvara on mõned enim levinud pahavara. Malware võib häirida või aeglustada arvuti toiminguid, varastada teavet, lubada volitamata juurdepääsu süsteemi ressurssidele, põhjustada sagedast krahhist või külmumist ja palju muid häireid - canadian payroll software free trial.

Malware-autorid kasutavad tavaliselt pahatahtlikke faile allalaadimiseks, mistõttu enamik pahavara tüüpi ei jõua arvutisüsteemideni märkimisväärselt.

On väga oluline võtta tarvitusele ettevaatusabinõud, et avastada pahavara ja vältida süsteemi nakatumist ja kahjustamist.

Jack Miller, Semalt kõrgemate klientide edujuht, määratleb mõned usaldusväärsed viisid seda teha:

1. Kasutage värskeid viirusetõrjeprogramme ja kasutage plaastreid

See on üks kõige olulisemaid tegevusi, mida iga arvuti omanik / kasutaja peaks tegema, et hoida oma arvuteid kaitstud pahavara infektsiooni eest. Kasutage alati värsket viirusetõrjeprogrammi ja installige tarkvaravärskendused ja plaastrid kohe, kui need vabastatakse.

Uuendatud viirusetõrje kaitse aitab vältida ka allalaadimist - sõiduplaani - pahatahtlike veebisaitide skripte, mis käitavad ja installivad pahavara salaja .

On oluline, et te peate meeles pidama, et mitte kõik plaastrite ja värskenduste allikad on usaldusväärsed. Veenduge, et saadakse tarkvaravärskendusi suurtelt pakkujalt, nagu näiteks Microsoft, Apple, Adobe ja Java.

2. Ärge klõpsake linke ega manuseid kahtlaste e-kirjades

.

E-kirju on pahavara levitamiseks nii kaua kasutatud. Tavaliselt sisaldab selleks mõeldud e-posti aadress manusena pahavara faile. E-kiri võib ka anda linki, mis suunab teid veebisaidile, seejärel installite pahavara käsitsi või käitate "sõiduplaani" allalaadimist. E-posti teel saadetud pahavara vältimiseks:

  • Ärge klõpsake lingil ega avage e-posti manuseid, kui e-kiri pärineb tundmatu või ebaturvalisuse allikast..
  • Isegi kui te teate, et allikas on e-posti aadress, kuid see on kahtlane, võtke kõigepealt ühendust saatjaga ja kinnitage, milline on manus või link.
  • Ärge kunagi avage e-posti manuseid, mis lõpevad .bat, .exe, .vbs või .com.

3. Hoiduge sotsiaalsete tehnikatehnikadest

Sotsiaalne insener on meetod, mida kasutatakse isiku petmiseks tegevuse võtmisse. See ei ole halb ütlus, kuid pahavara propagandid saavad seda kasutada pahatahtlike linkide levitamiseks. Nad kasutavad tavaliselt tähelepanu juhtimiseks erinevaid viise ja klõpsavad lingil pahatahtlikule veebisaidile. Kui olete saidi külastanud, on teie arvutisse installitud pahavara .

Mõned populaarsed sotsiaalse inseneri meetodid hõlmavad järgmist:

  • Link baiting - pakkudes teasers tekitada huvi esitatud sisu
  • Hüpikakende märguanded - hüpikaknad, mis teavitavad teid, et teie seadmel on probleem ja et seda parandada, peate klõpsama märguandel. Lingi abil saate installida tarkvara (mis on pahavara). Allalaaditavat sõiduplaani saab käivitada ka hüpoteegi kaudu
  • .
  • Meediumipleierid - pahavara võib ka levitada meediumipleierite kaudu järgmiselt: võite külastada veebisaiti ja leida huvitavat videot. Kuid selleks, et seda mängida, ütleb veebisait, et peate installima teatud meediumipleieri tarkvara. Kuid reaalses mõttes installite pahavara
  • .

Te saate neid trikke vältida, lihtsalt ei klõpsata kuvatavat hüpikaknot või mitte. Ja meediumipleieri tarkvara puhul, hoolimata sellest, kuidas see video võib meelitada, ei installita kunagi seal soovitatavat tarkvara. Seadme kaitstuse hoidmiseks installige alati tarkvara usaldusväärsetest veebisaitidest .

4. Kasutage failide jagamise programme targalt

Veebisaite ja -programme jagavad failid võivad sisaldada pahavara. Kui installite peer-to-peer (P2P) programmi, saate teadmatult pahavara installida. Samuti võite saada allalaadimiseks video- või muusikafaili varjatud pahavara .

Veenduge alati, et kõik P2P-tarkvara, mida soovite installida, on tõestatud pahavara tasuta. Samuti ei tohiks lubada P2P-i üleslaadimist või avada allalaaditud faili enne skannimist viiruste jaoks .

Küberkurjategijad kavandavad alati kahjulikku tarkvara ja levitavad seda oma pahatahtlike eesmärkide saavutamiseks. Igaüks peab olema oma süsteemide kaitseks valvsad.

November 28, 2017