Back to Question Center
0

Semalt Expert kirjeldab pahavaraga seotud riski vähendamise meetodeid

1 answers:

Hoolimata suurimast tugevusest, mida internet näitab kui mis tahes teabe leidlikku kohta, on veebipõhiste tegevustega seotud palju riske. Häkkerid ja konnakunstnikud kasutavad süütute kasutajate manipuleerimiseks veebi elemente, näiteks e-kirju, sõnumeid ja hüpikreklaame. Pahavara, viiruste ja troojalaste levimine on üks kahjulikumatest strateegiatest, mida online-konnakunstnikud kasutavad, et pääseda juurde arvutiandmetele, mida kasutatakse identiteedivarguste, dokumentide hävitamise ja erateabe kokkupuuteks.

Ryan Johnson, Semalt vanem müügijuht, viib teid läbi kõige levinumaid pahatahtlikke märke nakatunud arvutitest ja nende vältimise strateegiatest.

õelvara

Pahatahtarvuti (pahavara) on Interneti-brauseri tarkvara, mis näitab soovimatuid reklaame - oculos polarizado feminino. Nad võivad nakatada arvuti süsteemi paljastada tundlikku teavet organisatsiooni või riisuma kliendi vahendite üle võtma süsteemid ja nõuda lunaraha ega paljastada konfidentsiaalset teavet. Nad eksisteerivad neljas vormis: viirused, ussid, trooja, nuhkvara.

1. Viirused:

See pahatahtlik tarkvara lisab end programme, paljundab, levitab ja teostab pahatahtlikke tegevusi, näiteks andmete hävitamist.

2. Ussid:

Virmid ei pääse programmide juurde, vaid nad indekseerivad võrgud, kopeerivad ja otsivad haavatavaid masinaid rünnakuks.

3. Trooja hobused:

Trooja on pahatahtlik tarkvara või andmefail, mis tundub olevat kasulik, kuni see on arvutisüsteemi varjatud..Nad võivad krüptida ohvri failid või kogu kõvaketas, takistavad juurdepääsu teabele ja küsivad lunaraha. Enamik troojalasi levib failide manuste kaudu e-kirjades.

4. Spyware:

Nuhkvara on pahavara, mis jälgib arvuti tegevust ja saadab teabe kolmandale osapoolele ilma kasutaja teadmata. Varastatud andmed võivad hõlbustada kasutaja nime sissetoomist, vargamist ja muud ebaseaduslikku tegevust.

Arvuti realiseerimine on nakatunud malware

Raske on teada, et süsteem on nakatunud, kuni see avaldub. Arvuti võib aeglase protsessi käigus tekkida, kuid see võib olla mitmete põhjuste kõrval lisaks viirustele, ussidele ja troojatele. Pärast nakatumist võib pahavara kuvada teateid, rikkuda faile või näidata ennast selliste kahjude eest, nagu varade varastamine. Ennetus on troojalaste, viiruste ja usside jaoks parim lahendus, kuna avastamine toimub pärast kahju tekkimist.

Kuidas vältida pahavara

?
 • Kindlustage e-kirjade saatjad enne manuste vastamist või avamist ja loobuge kahtlaste aadresside saatmisest.
 • Ärge klõpsake veebisaidil või e-posti manuste kahtlastel linkidel.
 • Kontrollige kahtlase e-posti aadressi ehtsust telefoni teel või kustutage see
 • .
 • Korrapäraselt koolitage personali ja lähedasi inimesi usside, viiruste ja troojalaste ohtude eest.
 • Kasutage viirusetõrje- ja filtri tarkvara rämpsposti jaoks ebaõnnestunud e-kirju ja seadistage turvasätted kõige kõrgemale tasemele.
 • Hoidke arvutisüsteemi alati ajakohastatud. Kasutage soovitatud automaatset värskendamist.
 • Võimalikult varajases seisukorras kasutada süsteemis puuduvaid olulisi tarkvarapaiku ja võimaldada automaatseid värskendusi.
 • Keela Microsoft Office'i makrosid, kuna mõned viirused varjata end makrosidena. Määrake Interneti kaudu, kas makro pole pahavara.
 • Usaldusväärsete müüjate tarkvara installige ainult nii, nagu ebausaldusväärsed allikad võivad sisaldada viirusi, usse ja trooja programme.
 • Veenduge, et kasutatav operatsioonisüsteem värskendatakse, kuna vanad süsteemid, näiteks Windows XP on haavatavad.
 • Korrigeerige regulaarselt varukoopiaid ja kasutage kindlustuslepinguid.

Parim samm usside, trooja, viiruste ja muude pahavara vältimiseks on valvas ja jälgib ennetavaid meetmeid.

November 28, 2017