Back to Question Center
0

Semalt Ekspert: tunne oma pahavara

1 answers:

Arvutikasutajad peavad alati tegelema arvutiga seotud probleemidega, olenemata sellest, kas probleem on sisemiselt arenenud või kui see on pärit välistest allikatest. Üks peamisi probleeme, mida kasutajad peavad iga päev tegelema, on nende arvuti turvalisus seoses pahavara nakkusega. Ükski kasutaja ei taha oma arvutit näidata viisil, mis viitab sellele, et see võib olla nakatunud - component temperature monitor. Sellised märgid nagu aeglane jõudlus või süsteemi pidev külmutamine ajendavad ühte arvama, et pahavara on arvutisse sisenenud ja see on tõesti suur mure .

Kõige sagedasem kahtlustav arvuti, kes tegutseb üles, on viirus, kuid mõnikord on see pahavara, nuhkvara või reklaamvara. Selle probleemi muretsemise vältimiseks pakub Lisa Mitchell, Semalt kliendihalduse juht, kes kaalub järgmisi turvameetmeid:

Viirusetõrje või pahavaravastase tarkvara installimine

Arvutisüsteemide müüjad ja teised IT-teenuse pakkujad pakuvad viirusetõrjetõrjetõrjetõrjetõrjetarkvara, nuhkvaratõrjeprogrammide ja muude tööriistadega, mille eesmärk on hoida igasugune interneti turvalisuse rünnak arvuti lainele. Turvalisuse tagamine pahavara abil on täielikult arvutiomaniku kohustus, kuid teadmata kasutajad seda ei mõista. On neid, kes isegi eemaldavad pahavara tarkvara, viidates sellele, et see mõjutab arvuti kiirust ja jõudlust. Sa ei saa seda viga teha, kui soovite, et teie arvuti teenib teid kaua. Kui teie arvuti jõudlus väheneb, siis lisage parem RAM kui kriitiliste rakenduste, näiteks viirusetõrjeprogrammide, eemaldamine..

Tarkvara ajakohastamine

See on veel üks interneti turvalisuse aspekt, mida paljud inimesed sageli unustavad. Oluline on, et kogu arvutisse installitud tarkvara oleks pidevalt ajakohane. IT on kõige kiiremini kasvav tööstus, ja igal teisel päeval avastatakse uusi edusamme (nii head kui halbu). Kuna tarkvara pakkujad on püüdnud otsida võimalusi oma toodete täiustamiseks, teevad pahavara loojad ja toimepanijad alati süsteemides ja rakendustes loopi auke, et oma pahavara levitada. Õnneks pakuvad konkurentsivõimelised tarkvarakomponendid oma süsteemidele korrapäraseid värskendusi ja parandusi, et kõik silmusaugud oleks suletud. Sellepärast peate värskendusi ja plaate rakendama niipea, kui need tulevad, sest need on mõeldud arvuti turvalisemaks hoidmiseks.

Regulaarne arvuti skaneerimine

Enamik ründevaratõrjetarkvara on kavandatud tavapäraste skannimiste tegemiseks vastavalt teatud ajakavale, kuid mõnikord võib arvuti kasutaja neid seadeid muuta. Vaikeasetuste säilimine võimaldab regulaarselt automaatset skannimist, et tagada tuvastatud pahavara hävitamine enne selle sisenemist arvutisse. Ja kui tunnete, et automaatse skaneerimise seatud sagedus on ebarahuldav, saate igal ajal käsitsi teha viirusekontrolli, et arvuti oleks puhas ja ohutu.

Võrgu turvalisus

Viirusetõrje võib levitada võrguga ühendatud arvutitesse. See tähendab, et kui teil on võrku ühendatud 10 võrku, kuigi tavalised meetodid nagu Wi-Fi ja üks arvuti on nakatunud, võivad kõik ülejäänud 9 arvutit hõlpsasti nakatunud ka. Arvutivõrkude turvaline hoidmine eeldab tugevate autentimismeetmete kehtestamist, et kontrollida volitamata juurdepääsu võrgule.

Niikaua kui arvuti on Internetiga ühendatud, on arvutisse pahatahtliku tarkvara hankimise võimalused lõpmatu. Kuid eespool kirjeldatud meetodid, kui neid korralikult kasutada, aitavad oluliselt vältida pahavara nakkusi ning hoida arvutit, faile ja kasutajat mitmesuguste küberkuritegevuse vormide eest.

November 28, 2017