Back to Question Center
0

Suure intensiivsusega koolitus kodus liikuvuse ja paindlikkuse jaoks

1 answers:

Liikuvuskoolitus on väga oluline. Aja jooksul suureneb mobiilsuse koolituse eeliste kasv eksponentsiaalselt. Hea liikuvus kaitseb teid vigastuste eest ja parandab teie üldist tervist ja vastupidavust.

Mis on liikuvuskoolitus? Kes saab sellest kasu?

Meetod Makia käsitleb liikuvust ja paindlikkust. Paindlikkus tähendab teatud liigese passiivse mobiilsuse ulatust. Liikuvus tähendab kogu liigese liikumise juhtimist ja kontrolli. On inimesi, kes on väga paindlikud, kuid neil võib ikkagi olla raske sügavale puhtale kükitamisele lihtsalt oma kehakaaluga teha. Paindlikkus ja hea liikuvuse tagamine on kaks erinevat asja.

Liikuvuskoolituse eelised Kõik

Liikuvuskoolitus võib sõna otseses mõttes kõigile aidata. See tähendab, et tasub teha mobiilsuskoolitust vastavalt oma eesmärkidele. Näiteks kui soovite saada maailmatasemel sprinteriks, pole kasulik liiga palju treenida. Sage ja ulatuslik venitus vähendab lihaste elastsust. Kuid osana meetodist Makia, suudab split teha märkimisväärselt teatud jõuülekande saavutamiseks.

dünaamiline ja isomeetriline venitamine

Tõepoolest, sprinter on soovitatav teha vähem passiivne venitamine ja keskenduda hoida oma / tema lihased "avatud", tehes aktiivset venitades. Dünaamiline venitamine, isomeetriline venitus ja nende kombinatsioonid on kõik väga tõhusad viisid, kuidas edendada keha võimet funktsioneerida. Nad ei tõsta alati lihaste pikkust, vaid pigem muudavad neid reguleerivaid, reaktsiooni- ja inhibeerimismehhanisme.

Dünaamiline venitamine on liikumises kontrollitud venitus, e. g. , tehniliselt keskendunud sügavkülmikud, kellele kehakaal kehtis. Isomeetriline venitus on venitus, mis tuleneb lihaste tööst, e. g. , kui see seisab venitades esile kutsuva jagatud asendis. Need kombinatsioonitehnikad hõlmavad pinge-lõdvestusmeetodit ja pingeid-lõdvestust + aktiivset tõmbetugevust.

Passiivne venitamine on see, mis lisab lihasele lisakoormust. Lihased peaksid siiski olema suhteliselt "hästi avatud", et passiivne venitamine oleks efektiivne. Lihaseid saab hoida avatud isegi intensiivse väljaõppe läbiviimisel, täites aktiivseid liikumisharjutusi.

Passiivne venitusvahend on pingutatud positsioonis, e. g. , seisma ja painutades edasi. Tõepoolest, passiivne venitus tuleks koolitusse kaasata, kui kavatsete suurendada liikuvust.

Pika (30 + sek) passiivse venitusega seotud risk on see, et lihaste varjestuspinge on liiga madal ja see vähendab liikumise kontrolli, eriti liikumise äärmuslikes punktides. Kui see juhtub, suureneb vigastuste oht nii venitades kui ka kõigis tegevustes, kus liikumine läheb või võib minna, äärmuslike punktide. Sel põhjusel peaksid passiivsed venib ühendama liikumisjuhtimise arendamise harjutused. See põhimõte mängib olulist rolli meetodis Makia, kus on vaja nii laia valikut liikumist kui ka head liikumiskontrolli.

jõudude koolitus, mis hõlmab kogu liikumist

Mõnikord võib liikuvuse arengut oluliselt kaasa aidata ka liikumisharrastuse täielik koolitus. Näiteks on õlgade infraspinaatide lihased tihti nii nõrgad, et õla liikumine võib olla piiratud. Kui see on nii, siis kui need lihased lähenevad venitusasendiga, tunnevad nad seda, et kontrollimatu olukord läheneb lähemale ja nad "löövad pidurid".

Käivita kergelt

Te peaksite käima liikuvuse harjutusi kergelt, isegi ainult arengu nimel! Kui mõni inimene kuuleb sõna "venitamine", siis seostub see valu ja hirmuga.

Siiski ei tohiks liikuvuse harjutused põhjustada valu ega pruugi olla halb asi. Kui peate sundima ennast midagi ette võtma, saab teie keha lähenemise oht, ja tulemus ei ole hea. Passiivse venitusprotsessi ajal peaksite püüdma keskenduda lõõgastumise seisundi leidmisele ning aktiivse venitamise korral on kontrolli säilitamine eriti oluline.

mitmekülgne liikuvuskoolitus

Meetod Makia-koolitus sisaldab väga mitmekülgset liikuvuskoolitust. Paljudel juhtudel arendavad jõutreeningud ise liikuvust, kuid seda saab teha tõhusamalt läbi eraldi liikuvuse harjutuste Source .

February 16, 2018